Welcome back to our preschool ! How was your holiday?

We hope that you’re full of energy and ready for this year’s adventure!

Let’s go!

The Beginning of Preschool Year
Rozpoczęcie Roku Przedszkolnego 2021/2022

witaj przedszkole

1.09.2021

On Wednesday we will celebrate the beginning of new preschool year.
This year we will become true travelers, that’s why on our first day we
will visit all the continents and take up challlenges connected with them!
Please remember about wearing preschool t-shirt :)

Już w środę będziemy świętować rozpoczęcie nowego roku
przedszkolnego. W tym roku staniemy się prawdziwymi podróżnikami,
dlatego pierwszego dnia odwiedzimy wszystkie kontynenty i
podejmiemy wyzwania z nimi związane.
Proszę pamiętajcie o założeniu przedszkolnych koszulek !

TRAVELER’S WEEK - Tydzień Podróżnika

tydzien podroznika

It’s time to begins our journey around the english-speaking countries - because we all love English very much!
Every traveler knows that before trip you have to prepare yourself - that’s why this week we will learn how to pack our suitcases, how to fold our clothes, what do we have to take for a trip and how to behave safely during the journey.

Już czas rozpocząć naszą podróż wokół anglojęzycznych krajów - bo przecież kochamy angielski bardzo mocno!
Każdy podróżnik wie, że przed podróżą należy się do niej przygotować - dlatego też w tym tygodniu nauczymy się jak pakować walizkę, jak składać ciuchy, co trzeba ze sobą zabrać i jak bezpiecznie zachowywać się podczas podróży.

M o n d a y, 6.09.2021

- Traveler’s Day - Dzień Podróżnika

Let’s go! Today we will wonder where can we go and what we have to take with ourselves. Besides that we will learn how to fold our clothes and pack a suitcase. In the end we will start the journey by taking a plane - do you know how to find your place? Be ready for amazing adventure and travel in the clouds!

PS Please take your favourite backpack from home with needed travel accessories.

Ruszamy! Dziś zastanowimy się gdzie możemy podróżować i co musimy ze sobą zabrać. Oprócz tego nauczymy się składać ciuchy i pakować walizkę. A na koniec rozpoczniemy podróż samolotem - ciekawe czy wiesz jak znaleźć swoje miejsce? Bądź gotowy na niesamowitą przygodę i podróż w chmurach.

PS Proszę weź ze sobą ulubiony plecaczek z akcesoriami potrzebnymi w podróży.

warsztaty jezyka angielskiego

T u e s d a y, 7.09.2021

English Workshops - Means of transport
Warsztaty języka angielskiego - środki transportu

On Tuesday we will know many different means of transport and we will do it in English of course! :)

Do you prefer travelling by car rather by plane? Or maybe train is your favourite vehicle? Let’s check it!

We wtorek poznamy różne środki transportu i zrobimy to oczywiście po angielsku!

Wolisz podróżować samochodem bardziej niż samolotem? A może to pociąg jest twoim ulubionym pojazdem. Sprawdźmy!

nasze podroze

W e d n e s d a y, 8.09.2021

Our travels - memories
Nasze podróże - wspomnienia

Two months of holidays? We can’t wait when our preschoolers will tell us about all of their adventures and good moments! It’s also a time when we will fill up our journals - that’s why we’re asking you to bring one photograph from this years holidays.

Dwa miesiące wakacji? Już nie możemy się doczekać aż nasze przedszkolaki opowiedzą nam o wszystkich ich przygodach i dobrych momentach! To również czas na wypełnienie dzienników podróży - dlatego prosimy o przyniesienie jednego zdjęcia z tegorocznych wakacji.

dzien marzyciela

T h u r s d a y, 9.09.2021

Dreamer’s Day - Dzień Marzyciela

Sometimes all we need is … dreaming. Dreaming about new travels, new places to know, new challenges to take up and new adventures! So today we will travel just on the map - and wow, how many places we can visit in just one day. Are you ready?

Czasami wszystko, czego potrzebujemy to… pomarzyć. Pomarzyć o nowych podróżach, nowych miejscach do poznania, nowych wyzwaniach do podjęcia i nowych przygodach! Dlatego dzisiaj będziemy podróżować palcem po mapie - i wow, ile miejsc możemy odwiedzić jednego dnia!

nasze podroze male i duze

F r i d a y, 10.09.2021

Our trips : Big and Small - Nasze Podróże Małe i Duże

After preparing and dreaming it’s time to travel. Every trip can be excited - even the smallest :) All of preschool groups will go out and discover nearby places.

PS So please - remember about backpack !

Po przygotowaniach i marzeniach czas na podróż. A każda może być ekscytująca - nawet ta najmniejsza. Wszystkie grupy przedszkolne wyjdą dziś, by odkrywać pobliskie miejsca.

PS Więc prosimy - pamiętajcie o plecaczkach!

dzien przedszkolaka

Preschooler’s Day - Dzień Przedszkolaka

Perfect day for celebration! This day we will check how much do we know about our preschool. There will be also time for singing, dancing, making funny faces - all favourite children’s activities :)

Idealny dzień na świętowanie! Tego dnia sprawdzimy wiedzę na temat naszego przedszkola. Będzie również czas na śpiewanie, tańczenie i robienie śmiesznych min - wszystkich ulubionych aktywności dzieci :)

dzien chlopaka

Dzień Chłopaka - Boy’s Days

It’s fun to be a boy, isn’t it? We hope that our male preschoolers will show us what is the best in being a boy, what they love to do and what are the dreaming about. We will also meditate is it true that boys don’t cry and they always have to be strong and bold?

To super sprawa być chłopcem, nieprawdaż? Mamy nadzieję, że nasza męska część przedszkolaków pokaże nam to, co najlepsze w byciu chłopakiem, co uwielbiają robić i o czym marzą. Zastanowimy się również czy to prawda, że chłopcy nie płaczą i czy zawsze muszą być silni i odważni.