LISTOPAD – MIESIĄC ARCHITEKTA

dzien postaci z bajki

5.11.2020

Zaczarowana chatka z piernika, podwodne królestwo, a może dziupla w drzewie?
W tym roku spojrzymy na bohaterów naszych ukochanych bajek w inny, ARCHITEKTONICZNY, sposób!
W tym niezwykłym dniu zastanowimy się, kim jest architekt oraz jak wygląda jego praca. Ciekawe – może niektóre bajkowe postaci także przypominają architektów?
Dzień będzie wprowadzeniem do całego miesiąca zabaw architektonicznych, czyli rozwijających orientację przestrzenną, doskonalenia koordynacji oko-ręka, oraz kształtowania umiejętności planowania.

Obchody Dnia Niepodległości – poznajemy Polskę

dzien niepodleglosci

10.11.2020

Z okazji obchodów dnia niepodległości organizujemy wirtualną podróż po Polsce – dzieci będą miały okazję „zwiedzić” najważniejsze miejsca w naszym kraju oraz poznać ich charakterystyczne cechy.
Dzięki temu poprzez wspólną zabawę odkryjemy piękno naszego kraju.
Porozmawiamy także o naszych symbolach narodowych oraz razem odśpiewamy hymn.

Przedszkolak Budowniczy

budowniczy

13.11.2020

Tego dnia przeprowadzimy w przedszkolu warsztaty, których zadaniem będzie przede wszystkim BUDOWANIE relacji oraz komunikacji pomiędzy dziećmi. Ich zadaniem będzie rozwijanie współdziałania podczas wspólnych zabaw konstrukcyjnych.
Skupimy się na rozwijaniu orientacji przestrzennej oraz umiejętności planowania.

Nasza Jelenia Góra – wykonanie makiety miasta

nasza jelenia gora

18.11.2020

Celem tworzenia makiet jest rozwijanie poczucia przynależności lokalnej przy jednoczesnym treningu motoryki małej. Zadaniem każdej z grup będzie wspólne ustalenie, jakiego miejsca makietę stworzą, zebranie materiałów oraz zbudowanie niepowtarzalnego projektu.
Będzie to także okazja, by poznać atrakcyjne metody ponownego użycia materiałów, które wydawać by się mogło, że mogą już iść do śmieci, jak opakowań po chusteczkach higienicznych czy pudełka po herbacie.
Tego dnia ograniczać będzie nas tylko nasza wyobraźnia!

Budynek Przyszłości

budynki przyszlosci

Wyobraźcie sobie dom… to zadanie wydaje się całkiem proste, prawda?
Tego dnia zobaczymy jednak inne, wyjątkowe budowle o różnych kształtach. Niektóre są bardzo kolorowe, inne doskonale wpasowują się w naturę.
Przedszkolaki zastanowią się, jakiego typu budynki im podobają się najbardziej. Może wymyślą coś zupełnie nowego?
Każda grupa stworzy swoją wizję budynku przyszłości.

Święto Dziękczynienia

swieto dziekczynnienia

27.11.2020

Tego dnia skoncentrujemy się na pozytywnym myśleniu oraz kultywowaniu i promowaniu nie tylko wdzięczności (nawet za najmniejsze wydarzenia), ale również pozytywnego myślenia i umiejętności dostrzegania wspaniałych drobiazgów.

andrzejki

30.11.2020

Również i w tym roku będziemy nadal kultywować tradycję Andrzejowych wróżb i świetnej zabawy! Czekają nas niesamowite tajemnice do odkrycia, a także zabawne quizy, tańce i dużo, dużo uśmiechu!